20 września 2013
Napisane przez:

Najnowszy film Richarda Curtisa dobija do takiego poziomu słodkości, że po wyjściu z kina marzy się o zrobieniu czegoś złego.

Jest to jedno z możliwych odczuć, drugie – to utopia o tym, jak fajnie byłoby żyć w świecie skonstruowanym w Czasie na miłość. Niezależnie od tej subiektywnej dwoistości, film trzeba docenić. Curtisowi znów się udało.

Brytyjski reżyser jest znanym specjalistą od komedii romantycznych. Napisał scenariusze, między innymi do Czterech wesel i pogrzebu czy Dziennika Bridget Jones, z sukcesem wyreżyserował To właśnie miłość. Jego najnowsza produkcja narusza nieco schemat gatunku, pozostawia jednak to, co w nim najważniejsze – nastawienie na humor i wzruszenie.

Lake’owie to porządna brytyjska rodzina. Należy do niej młody, rudowłosy Tim. Tuż po sylwestrowej nocy chłopak dowiaduje się o dziwnych zdolnościach męskich członków rodu – potrafią oni podróżować w czasie. Wkrótce Tim wybiera się do Londynu, by wykorzystać swoje nowe umiejętności w celu poszukiwania miłości życia. Tam poznaje Mary i w ten sposób rodzi się miłość. Curtisowi udało się umiejętnie rozłożyć akcenty pomiędzy wątkiem nowego związku a opisem relacji syn – ojciec (w tej roli świetny Bill Nighy), co wychodzi na dobre i tak już porządnemu scenariuszowi. Czas na miłość to film niezwykle ciepły, opowiedziany z wyczuciem, dzięki czemu schematy konwencji nie wybijają się na pierwszy plan, pozostawiając tę rolę niepozornym, ale uroczym bohaterom.

 

Czas na miłość (About Time / 2013)

Reż. Richard Curtis
Źródło: http://tixar.pl/ - kup bilet na film!

Autor

tixar.pl

tixar.pl

Tixar.pl to najwygodniejszy sposób wyszukiwania i kupowania biletów online na wydarzenia w Polsce. W serwisie dostępna jest pełna oferta wydarzeń organizowanych przez znane teatry, sceny, stadiony, kina i inne miejsca kultury i sportu. Serwis Tixar.pl skierowany jest do osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas i poszukują w internecie informacji o różnych wydarzeniach. Teraz w jednym miejscu można odnaleźć wszystkie interesujące eventy wraz z informacjami pozwalającymi wybrać coś dla siebie. Tixar.pl, w odróżnieniu od portali czysto informacyjnych, daje możliwość zakupu biletu bezpośrednio ze strony. Strona nie tylko ułatwia kupowanie biletów osobom, które szukają konkretnego koncertu, filmu lub spektaklu, ale również daje powody do wyjścia z domu. Dzięki możliwości wyszukania wydarzeń według wielu kryteriów, zawsze można wybrać idealną dla siebie formę rozrywki. Strona sugeruje, na co można pójść z dziećmi, przyjaciółmi, dziewczyną czy chłopakiem w wybranym przez siebie mieście, w danym czasie i za określoną kwotę. Korzystając z Tixar.pl, bez wychodzenia z domu, można szybko, łatwo i wygodnie zaplanować swój wolny czas. http://tixar.pl/

Inne artykuły tego autora - Website

  • Czas na miłość
  • Tixar
  • Czas na miłość

Pozostaw odpowiedź

Musisz być ZALOGOWANY by komentować